Fotovoltaika

Rychlé fotovoltaické elektrárny pro domácnost, bytové domy i firmu na klíč

Fotovoltaické elektrárny na klíč

Hybridní střídače

Klíčové vlastnosti a výhody

X1-HYBRID G4

X1 Hybrid-G4 hybridní střídače jsou dostupné v M i D verzi.  Výkonový rozsah 3/3,7/5/6/7,5 kW. Pro instalaci s MATEBOXEM objednejte variantu M. Střídač G4-Hybrid má již v sobě zabudovaný EPS Box! Pro využití EPS-funkce stačí střídač varianty D, nebo použít variantu M s MATE-BOX Basic.

X3-HYBRID G4

X3 Hybrid-G4 hybridní střídače jsou dostupné v M i D verzi. Výkonový rozsah 5/6/8/10/12/15 kW. Pro instalaci s MATEBOXEM objednejte variantu M. Střídač G4-Hybrid má již v sobě zabudovaný EPS Box! Pro využití EPS-funkce stačí střídač varianty D, nebo použít variantu M s MATE-BOX Basic. MATE-BOX Advanced, Vám může navíc zajistit provoz spotřebičů i v případě havárií střídače.

Baterie

TRIPLE POWER T30

TRIPLE POWER T58

Wallbox

SOLAX SMART EV CHARGER je inteligentní dobíjecí stanice pro elektromobily od leadera s hybridními střídači. Umožňuje dynamické nabíjení, omezení nabíjecího proudu ze sítě, využití maximální energie z vaší FVE elektrárny.

Může být instalován jak ke stávajícím střídačům, ale výborně spolupracuje se střídači SOLAX, kde využijete všechny jeho funkce naplno a také zaručí dokonalou kompatibilitu a synchronizaci. 

Vlastnosti wallboxu

Solax cloud

Propojením Solar Smart EV Charger se střídačem Solax získáte komplexní přehled o toku energií ve Vašem domě. Připojte se na Solax cloud nebo si stáhněte aplikaci a získejte svůj přehled!

Funkce dynamického řízení příkonu

Nastavením této funkce uživatel zvolí maximální kapacitu sítě v přípojném místě a během nabíjení Smart EV Charger nepřekročí tuto kapacitu bez ohledu na probíhající nabíjecí režim. Tato funkce je přizpůsobována v reálném čase v závislosti na aktuální spotřebě energie v přípojném místě.

Dotace

Výše dotace dosahuje standardně u FVE až 205 000 Kč (při skutečnosti zvýhodněného kraje, až 225 000 Kč) , u tepelných čerpadel až 180 000 Kč, u dobíjecích stanic až 60 000 Kč, k tomu je možné čerpat tzv. kombinační bonus a dosáhnout na dotaci až 60 % u rodinných domů.

Výše dotace se vždy odvíjí od mnoha parametrů v závislosti na výkonu, úspoře energie apod. U rodinných domů může být dotace až 60 % z celkové investice, u bytových domů až 50 %, u firem až 50 %, u obcí až 75 %.

Naši odborníci Vám pomohou vybrat ideální variantu nebo kombinaci. Přečtěte si více o Nové zelené úsporám nebo nás kontaktujte! Rádi Vám poradíme.

Naše osvědčení

Faq

Vše začíná uzavřením smlouvy o dílo. Následuje podání žádosti o připojení FVE k síti NN místního distributora (ČEZ,a.s., EG,D a.s., PRE). Zákonná lhůta na zpracování je 30 dnů. Poté se vypracovává projektová dokumentace a odesílá ke schválení distributorovi. Po její schválení začíná samostatná instalace FVE, která trvá 4-5 pracovních dnů. Provede se výchozí revize a je zpracována dokumentace skutečného provedení, vše se odešle distributorovi ke schválení s žádostí o první paralelní připojení. Poté následuje výměna elektroměru a připojení k síti NN. Nyní můžeme začít vyřizovat žádost o dotaci a odeslat na státní fond životního prostředí. Obvyklá doba vyřízení dotace jsou 2 měsíce.
Výrobci udávají životnost fotovoltaických systémů delší než 30 let. Účinnost FV panelů se v průběhu jejich životnosti může snižovat, výrobci však výkonnostní zárukou garantují 90% účinnost po 12 letech a 80% účinnost panelu po 25 letech.
Solární panely jsou odolné proti vlivům počasí a mají samočisticí schopnost – panely jsou omývány deštěm. Prach na panelech za běžných podmínek způsobuje ztrátu výkonu v jednotkách procent. Sníh z panelů sám velmi rychle sjede, protože povrch panelů je sklo. Dlouhodobé usazování nečistot v krajích panelů může být problémem u panelů instalovaných v menším sklonu než 15°.

Státní dotace Nová zelená úsporám na pořízení fotovoltaické elektrárny je určena všem majitelům rodinných domů. Týká se to majitelů jak dokončených staveb, tak rozestavěných novostaveb. U těch je ovšem podmínkou pro schválení dotace termín kolaudace, který musí být potvrzený do 9 měsíců od žádosti o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu. Naše řešení FVE je vždy koncipováno tak, aby splnilo všechny podmínky pro získání dotace. Administrativu spojenou se žádostí o dotaci navíc vyřídíme za vás.

Během zimních měsíců vyrábí fotovoltaická elektrárna zhruba 15 až 30 % svého instalovaného výkonu. Mohou se samozřejmě objevit i dny, kdy mrzne a svítí sluníčko, pak FVE může vyrábět i více energie, než v horkých letních měsících.
Fotovoltaický ohřev vody funguje podobně jako u elektráren s hybridním střídačem a bateriovým úložištěm. V době, kdy regulační zařízení  detekuje, že výroba FVE je nad možnou spotřebu domu a elektrická energie by pak byla dodávána do distribuční sítě, sepne ohmické zařízení (u ohřevu vody myšlen elektrický bojler) a přebytečnou energii do tohoto zařízení směřuje. V době přebytků si tedy nahříváme teplou užitkovou vodu. Při dobře navrženém systému lze od jara do podzimu nahřívat TUV čistě z přebytků FVE.

Máte jiný dotaz, který vás zajímá? Napište nám a my Vám rádi odpovíme.

Máte zájem o naše služby?

V případě zájmu o naše služby nebo v případě jakýchkoliv dotazů, nás prosím kontaktujte.

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.